Su Geçirmeyen Ve Suya Dayanıklı Ayakkabı Modelleri

   Su geçirmez ayakkabı modelleri, her türlü kötü hava ve zemin koşuluna uygun olacak şekilde tasarlanmış dayanıklı outdoor ayakkabılara ve bot modellerine verilen isimdir. Kışın kötü hava koşullarında ya da trekking sporları sırasında tercih edebileceğiniz ultra konforlu ayakkabılar olan su geçirmez ayakkabılar; içeriğinde kullanılan özel materyaller, malzemeler, tasarımında bulunan ekstra dayanıklı katmanlar ve özel dikişler sayesinde suyu geçirmez veya suya daha dayanıklı hale gelirler.

   Birçok markanın su geçirmez ayakkabı ve outdoor modelleri bulunmaktadır, bunun yanında bu markaların kendilerine ait özel Waterproof teknolojileri de bulunur. Bu model ayakkabılar daima kullanıcının konforu, ihtiyaçları ve kullanılacak alanların şartlarına yönelik olarak uygun şekilde üretilir. Bu yüzden taban yapıları, dış yüzeyleri, orta ve iç tabanlarında bulunan sistemler, bağlama teknikleri ve bilek boyları gibi özellikler ayakkabının kullanım alanlarına göre her ayakkabıda değişiklik gösterir.

   Özellikle açık hava sporlarıyla yakından ilgilenenlerin bildiği ve sıklıkla tercih ettiği su geçirmez ayakkabıları pek çok markada görürüz. Columbia, Salomon, Skechers, Asics, Merrell, Hammer Jack, The North Face, Lowa ve daha pek çok marka hem outdoor alanında kullanım hem de karasal ve şehir hayatında kullanıma uygun ayakkabılar üretir. Bu ayakkabılar elbette kendi kategorilerine göre farklı özelliklere de sahiptirler. Örneğin outdoor kullanım için üretilen bir Merrell ayakkabının tabanı zemine çok daha iyi tutunur ve koşu ve yürüyüşler sırasında denge kaybı önlenerek en iyi arazi deneyimi sağlanırken; Asics marka bir koşu ayakkabısında, yağışlı bir günde sahilde koşu yapmanızı sağlayacak esnekliği ve yastıklamayı bulabilirsiniz.

Su Geçirmez Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

   Bir ayakkabı satın alırken gözden geçirmemiz gereken bazı ufak noktalar bulunmaktadır. Bunlara dikkat etmek ve kendinize en uygun ayakkabıyı seçmek uzun ömürlü bir kullanım ve yüksek performansın yanı sıra finansal açıdan da verimli bir alışveriş yapmanızı sağlar.

   Kendinize en uygun ayakkabıyı seçerken hangi kategoride olursa olsun dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ayakkabının ayağınıza uyumu olmalıdır. Ayağınıza büyük ya da küçük gelen ayakkabıları kesinlikle tercih etmemelisiniz hatta mümkünse ayakkabınızı deneyip satın almalısınız. Deneme şansınız yoksa da beden tablolarından yardım alarak kendinize en uygun numarayı seçmelisiniz çünkü her markanın kalıbı aynı olmamakla birlikte numaralandırması da aynı değildir. Ayağınıza tam uyan bir ayakkabı seçmek sizi performans ve rahatlık açısından tatmin eder.

   İkinci olarak ayakkabıyı kullanacağınız zemin/arazi türünü bilmelisiniz ve buna göre bir seçim yapmalısınız. Açık hava sporlarına ilgi duyan ve bu alanda kullanmak üzere ayakkabı alan bir kişi, alacağı ayakkabının taban özelliklerini, yüzde kaç su geçirmez olduğunu, kullanacağı mevsime uygun olup olmadığını ve yastıklama teknolojilerini bilmeli ve ona göre karar vermelidir. Temelde bu kurallara dikkat ederek seçeceğiniz outdoor ayakkabınız size en iyi desteği ve performansı sunar. Aynı şekilde gündelik kullanım için alınan ayakkabılarında bu tarz özellikleri bilinmeli ve en uygun seçim yapılmalıdır. Kullanacağınız alana uygun bir ayakkabı tercih etmek, ayakkabınızın yıpranma süresini geciktirir ve daha uzun ömürlü bir kullanımla yüksek performansı bir arada sunar.

   Seçtiğiniz ayakkabıda kullanılan su geçirmezlik teknolojisini bilmelisiniz, Gore-Tex, Water-Repellent, Waterproof vb. birçok su geçirmez membran teknolojisi bulunur. Bu teknolojiler birbirinden oldukça farklı özelliklere sahiptir, bu yüzden hangisinin size daha uygun olduğunu bilmelisiniz.

   Aldığınız ayakkabının ne gibi dayanıklılık testlerine girdiğini ve bu testlerden yüzde kaç başarı elde ettiğini bilmelisiniz. Çünkü su geçirmez ayakkabıların %100 sonuç vereceğini söyleyemeyiz. Her ayakkabı uzun süre şiddetli suya ve yağmura maruz kaldığında bir miktar geçirgenlik sağlar. Bu yüzden alanınıza en uygun ayakkabıyı tercih edebilmeniz için bunları bilmelisiniz.

   Ayrıca ayakkabınızın tasarımında kullanılan materyal ve malzemelerin kalitesi de oldukça önemlidir. Tasarımda ve üretimde kullanılan bu malzemeler ayakkabının dayanıklılığına büyük ölçüde katkı sağlar.

   Ayakkabının orta, iç ve dış tabanlarında kullanılan teknolojileri de bilmelisiniz. Her markanın bu alanlarda çeşitli ve birbirinden başarılı teknolojileri bulunmaktadır. Ayağınızı en iyi şekilde destekleyebilmek için kullanılan bu teknolojiler size her adımınızda konforu sunar ve en iyi performansı deneyimlemenizi sağlar.

   Bu noktalara dikkat ederek seçtiğiniz ayakkabılar size kullanımda çok yönlülük sağlayacaktır ve performansınızı daima en üst seviyede tutacaktır.

Su Geçirmeyen Ayakkabı Teknolojileri

Gore-Tex Teknolojisi Nedir?

   Gore-Tex gelişmiş bir su geçirmeyen katman teknolojisidir. Bu teknoloji su geçirmediği gibi aynı zamanda ayakkabıya nefes alabilirlik sağlayan bir teknolojidir, bu sayede ayaklarınız gün boyu kuru kalırken ayakta oluşan nemi ve teri dışarı atmaya yardımcı olur. Ayakta nem oluşumunu büyük ölçüde engeller ve bu sayede ayakkabının içini kötü koku ve bakteri oluşumundan da korur. Kış aylarında ve zorlu Trekking alanlarında kullanılmak üzere üretilen ayakkabılarda yer alan bu teknoloji yapılan testlerde %99 oranında su geçirmez özellik sağlamıştır. Buda, outdoor spor tutkunları başta olmak üzere çoğu kişinin bir ayakkabıda aradığı bir numaralı özelliktir.

   Gore-TEX teknolojisini içerisinde bulunduran outdoor ayakkabı ve botlar genellikle, profesyonel anlamda açık hava sporlarıyla ilgilenen kişiler için olduğu kadar şehir hayatında da güvenle dışarıda zaman geçirmek isteyen kişilerin ihtiyaçları da düşünülerek tasarlanmıştır. Sadece ayakkabılarda değil, Gore-Tex teknolojisini aslında pek çok alanda görürüz. Açık hava aktivitelere uygun giyim ürünlerinde ve ekipmanlarında sık sık karşımıza çıkan bu teknoloji ilgili sporcuya en iyi desteği her alanda sağlamayı hedefler. Bu gelişmiş teknoloji sizi zorlu hava şartlarının soğuğundan ve yağışından korurken aynı zamanda terlemenizi ve nem oluşumunu minimum düzeye indirerek kullanıcıya konfor sağlar. Özellikle Outdoor aktiviteler için tasarlanan ayakkabı, giyim ve spor ekipmanlarında kullanılan bu teknoloji size büyük bir rahatlık ve çok yönlü kullanım sunar.

Waterproof Teknolojisi Nedir?

   Waterproof teknolojisi su geçirmeme özelliğine sahip bir ayakkabı teknolojisidir. Bu teknoloji, giysi, ayakkabı, bot, çadır ve çeşitli outdoor ekipmanların tasarımında sıklıkla kullanılır. Yapılan testlerde %95 oranında su geçirmez olduğu belirlenen bu ayakkabı kar ve yağmur suyuna dayanıklıdır. Ancak ayakkabının suya maruz kalma miktarına göre geçirgenliği değişebilmektedir. Uzun süre şiddetli ve yoğun yağmurun altında kaldığınızda ayakkabınız bir süre sonra hafif su geçirebilir. Kısa süreli temaslar içinse oldukça dayanıklıdır. Su ve leke kaydırma özelliğine sahiptir. Ayrıca suyun yanı sıra ayaklarınızı rüzgar ve soğuktan olabildiğince korur. Şehir içi kullanımı için uygun olan bu teknoloji outdoor ayakkabılarda da sıklıkla tercih edilir.

   Suya dirençli olmasının yanı sıra nefes alabilirlik özelliğine de sahip olan bu teknoloji, suyun içeri girmesini önlerken aynı zamanda ter ve nemin ayakkabının içinden kolayca çıkmasını sağlar. Bu sayede ayakkabının içindeki kötü koku ve bakteri oluşumu en aza indirilmiş olur.

Water-Repellent Teknolojisi Nedir?

Water-Repellent teknolojisi, su kaydırma özelliğine sahip bir waterproof teknolojisidir. Su geçirmez bir kumaş teknolojisi olan Gore-Tex ile karıştırmamalıyız, çünkü bu kumaş teknolojisi suyun kumaşın üzerinden kaymasını ve dış yüzeyde kalmasını sağlar. Bu yüzden, bu teknoloji yardımıyla tasarlanan ayakkabılardan kesinlikle %100 oranda su geçirmeme özelliği bekleyemeyiz. Hafif yağmurlu havalar ve ıslak zeminlerde iyi bir koruma sağlasa bile uzun süreli yağışlarda ve suyla temasta kumaşta geçirgenlik artar. Yapılan testlerde %70 oranında su geçirmezlik sağlayan bu teknoloji Waterproof teknolojisine sahip ayakkabılara göre daha yüksek su geçirgenliğine sahiptir.

Bu teknolojiye sahip ayakkabıları genellikle şehir hayatında gündelik kullanıma uygun üretilen bot ve ayakkabılarda ya da hobi olarak outdoor sporlarıyla ilgilenen kişilerin tercih ettiği ayakkabılarda görürüz. Profesyonel şekilde outdoor sporlarla ilgilenen kişiler için pek doğru ve yeterli bir seçenek değildir. Günlük olarak şehir hayatında kullanacağınız bir ayakkabı seçerken Water-Repellent teknolojisine sahip ayakkabılar ihtiyacınızı büyük ölçüde karşılar.

Asics Su Geçirmez Ayakkabılar

   Kış ve bahar aylarında, yoğun kar ve yağış altında kaldığımız zaman rahatlığı su geçirmeyen ayakkabılarda ararız. Bu rahatlığı şüphesiz Asics marka su geçirmez ayakkabılarda bulabiliriz. Asics tasarımında daima kullanıcılarının konforuna ve ihtiyaçlarına odaklanır. Asics markası, su geçirmez ayakkabı tasarımlarıyla dışarıdaki rüzgarı ve suyu ayakkabının içine almayarak harika bir yalıtım sağlar. Böylece her hava şartında açık aktivitelere katılmayı mümkün hale getirir. Asics genelde Gore-Tex su geçirmez membran teknolojisini kendi taban ve jel teknolojileriyle birleştirerek kullanır ve kullanıcısına bu şekilde daima en iyi performansı sunmayı hedefler.

   Hem şehir hayatında hem de doğa alanında kullanıma oldukça uygun ayakkabılar üreten Asics, profesyonel ve amatör sporculara yılın dört mevsimi destek olur. Spor yapmayı seven ve bunu bir rutin haline getirmiş insanlar için kışın açık havada spor yapmak oldukça zordur. Yağışlı havalar, kaygan ve ıslak zeminler, soğuk hava gibi pek çok faktör sporcuyu zorlayabilir. Fakat Asics sağladığı gelişmiş teknolojilerle kış ayları da spor alışkanlığından ödün vermeyen kişileri memnun ediyor. Gerek bir sabah sahil koşularınızda gerekse patika ve orman koşularınızda ayağınıza en iyi desteği veriyor.

   Sağladığı ısı yalıtımı, su geçirmez üst sayası ve taban teknolojileri sayesinde Asics markası outdoor sporlar dahil olmak üzere tüm spor dallarında kullanıcılarına maksimum desteği ve konforu sağlıyor. Sağladığı taban teknolojisi ile ayaklarınızı daima güvende tutarken kaygan zeminlerde yüzeye en iyi tutuşu sağlayan Asics marka outdoor ayakkabı ve botlarla spor yapmak her koşulda mümkün.

Salomon Su Geçirmez Ayakkabılar Ve Kar Botları

   Salomon outdoor giyim, bot ve ayakkabı konusunda dünyaca tanınmış bir outdoor markasıdır. Salomon erkek bot ve outdoor ayakkabılar, markanın kalitesini, dayanıklılığını ve performansını ön plana çıkarır. Salomon markası outdoor ayakkabı ve botlarında genellikle Gore-Tex teknolojisini kullanarak kullanıcıların beklentisini en iyi şekilde karşılar. Gore-Tex üst sayanın yanı sıra tasarladığı ayakkabılarda, ayağa desteği en iyi şekilde sunmayı hedefleyen Salomon gelişmiş taban teknolojileri, yastıklama sistemleri ve özel dikişlerle ayakkabılarını donatır. Ortholite iç tabanlarıyla ayağa mükemmel bir yastıklama sunarken aynı zamanda ContaGrip kauçuk alt taban zemine sıkıca tutunmayı sağlar. Bu sayede zemin ya da hava koşulu her ne olursa olsun ayakkabınız daima en iyi performansı deneyimlemenizi sağlar.

   Taban teknolojisi sayesinde genellikle karasal iklimde yaşayanların ve outdoor sporlara ilgisi olanların tercih ettiği bir marka olan Salomon, şehir hayatında gündelik kullanım içinde tercih edilebilen, ideal ayakkabı ve botlara ürün yelpazesinde yer verir. Kış aylarında dağ sporları için karlı beldelere giden herkesin ihtiyacı olan Su Geçirmez ayakkabıların özellikle bilekli modelleri tercih edilmelidir. Karlı olmayan kullanım yerlerinde ise bileksiz modeller tercih edilebilir ancak karın olduğu yerlerde pantolon bitimi ile ayakkabının bitiş kısmı kesişmediğinde ayak bileği kısmından içeriye kar ve su girer. Bu durumda ayakkabınız istediği kadar Gore-Tex astarlı olsun kullanım amacına uygun bir uzunlukta olmadığı için sıkıntı yaşabileceğinizi hatırlatır karlı havada su geçirmeyen ayakkabı ihtiyacınız varsa mutlaka bilekli Gore-Tex astarlı BOT modellerini tercih etmelisiniz. Salomon Kadın kar botları ve Salmon Erkek Kar botları Gore-Tex astarlıdır ve bu ayakkabının içindeki bir astardır ve membranı yüksek bu astar sayesinde ayakkabının içine su %99 oranında girmez.

   Salomonun çocuklar için de GoreTex astarlı su geçirmeyen ayakkabı ve bot modelleri mevcuttur. Salomonu diğer birçok outdoor markasından en çok bu özellik ayırır. Türkiyede Su Geçirmeyen Çocuk ayakkabısı ve çocuk kar botu denince aklımıza gelen ilk markadır. Salomon Çocuk Kar botları da %99 su geçirmeyen GoreTex astara sahiptir ve güvenle tercih edebilirsiniz. 

Merrell Su Geçirmez Ayakkabılar Ve Kar Botları

   Merrell, su geçirmezlik teknolojisine sahip birçok bot ve outdoor ayakkabı modeline sahiptir. Genellikle bu modellerinde Gore-Tex ve Select Dry teknolojilerini kullanan marka bunun yanı sıra kendi özel teknolojilerini ve tasarım detaylarını da ayakkabılarına ekleyerek daha sağlam, konforlu ve kullanıcıların ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılayan ayakkabılar üretmeyi hedefler. Üst yüzeydeki panelleri birbirine tutturan dikişleri daha iyi bir su geçirmezlik için mühürler ve daha sağlam bir tasarım elde etmeyi amaçlar. Mühürlü dikişlerin yanı sıra suya dayanıklı malzemeler kullanarak kullanıcılarına en iyi performansı sunar.

   Merrell markasının kendi su geçirmez membran teknolojisi olan Select Dry teknolojisini giyim, ayakkabı, bot ve ekipman ürünlerinde sıklıkla görürüz. Oldukça gelişmiş ve iyi bir teknoloji olan Select Dry sayesinde her türlü hava koşuluna hızlı bir şekilde ayak uydurabilirsiniz.

   Merrell markası, açık hava sporları alanında dünya çapında en çok bilinen ve tercih edilen markalardan biridir. Outdoor sporlara yönelik ürettiği konforlu ayakkabılarla kullanıcılarından olumlu geri dönüşler alan Merrell tasarımında ve üretiminde daima kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik çalışıyor. Isı izolasyonu konusunda üstün bir başarıya sahip marka bu konuda rakiplerinin önüne geçiyor. Zorlu açık hava sporları sırasında, karlı hava ve arazi koşullarında, şehirdeki hava şartları kötüyken bile ayağınıza en iyi taban desteğini, ısı yalıtımını ve konforu sunarken Gore tex astarlı ürünlerinde de %99 kuruluk vaadeder. Gelişmiş taban teknolojisi sayesinde her türlü zeminde en iyi tutuşu sağlar ve yerler ıslakken bile dengenizi daima korumanızı sağlar. Ünlü lastik markası Goodyear’ın ürettiği gelişmiş taban teknolojisini ayakkabılarına entegre eden marka her türlü zeminde maksimum tutuş gücü sağladığı bu modelleriyle de üretim yaptığı sektöre ilham vermiş ve önemli bir öncülük yapmıştır. Kış aylarında ekstra konfor sağlayan bu taban teknolojisine ek olarak su geçirmez membranı ve az önce bahsettiğimiz ısı yalıtımı özelliğiyle ayaklarınızı kuru ve sıcak tutar.

   Merrell daha çok karasal iklim ve arazi koşullarında kullanım için tercih edilen ayakkabılar üretse de bu ayakkabıların birçoğu şehirde günlük kullanım için de oldukça uygun ve konforludur. Her yaşa, her cinsiyete ve her zevke hitap eden Merrell, hem erkek su geçirmez ayakkabı modelleriyle hem de kadın su geçirmez ayakkabı çeşitleriyle, hem erkek kar botu modelleriyle hem de kadın kar botu modelleriyle kullanıcılarına her yerde her koşulda kaliteyi ve rahatlığı sonuna kadar hissettirir. Merrell Çocukları da unutmuyor. Çocuklar için su geçirmez ayakkabı modelleri ve çocuk kar botu modelleri de Merrell markasının her kış koleksiyonunda yer almaktadır.

Skechers Su Geçirmez Ayakkabılar Modelleri

   Deneyenlerin günlük hayatının vazgeçilmezlerinin başında gelen Skechers ayakkabıları hem tasarımlarıyla göz doldurup, stilinizi tamamlarken hem de tüm gün rakipsiz ve benzersiz bir rahatlık sunarak, Amerikanın olduğu kadar artık Türkiyenin de 1 numaralı günlük ayakkabı markası oldu desek kesinlikle yanlış olmaz. Bu sevilen marka son yıllarda koleksiyonlarında su geçirmezlik özelliği taşıyan bir dizi ayakkabı ve bot modelini de kullanıcılarının beğenisine sunmaktadır. Özel su itici kaplamalar kullanmayı tercih eden Skechers markası karşımıza sık sık Water-Repellent teknolojisi ile çıkar. Su itici kumaşlar ayakkabının üst sayasının suya karşı çok daha dayanıklı olmasını sağlar.

   Suya karşı dayanıklı malzemeler kullanan marka özel ve sağlam dikişleriyle bu malzemeleri destekler. Suya dayanıklı Skechers ayakkabılarını genellikle hafif yağışlı, nemli havalarda tercih edebilirsiniz. Şehir hayatına uygun ve yüksek performans gösteren modellere sahip marka outdoor kullanımlarda sıklıkla tercih ediliyor. 2020 yılından beri markanın koleksiyonuna kattığı, suya dayanıklı, su itici özellikli dış astara sahip ayakkabılar müşteriler tarafından oldukça beğenildi ve talep gördü. Bu talep suya dayanıklı Skechers ayakkabıları kullanan müşteri sayısı arttıkça, fark edilir bir şekilde artmaya devam etmektedir.  

   Şehir hayatında özellikle Marmara bölgesinde kışlar soğuk ve yağışlı geçerken birçok kişi karasal iklimin görüldüğü bölgelerimizden daha hafif daha az izolasyonlu ayakkabıları tercih etmektedir. Bu noktada yoğun hayat temposu içerisinde olan ve rahat ayakkabı giyme ihtiyacı olan herkese hitap edebilmektedir Skechers suya dayanıklı ayakkabı modelleri. Skechers rahat ayakkabı giyme isteğinden vazgeçmek istemeyen ama bot gibi ağır ve hantal ayakkabılarla tüm gününü geçirmek istemeyen herkes için en ideal bir ürün koleksiyonu sunmaktadır kışlık Skechers ayakkabı modelleriyle. Ayaklarınızı terletmeden nefes alabilen astarları ile konforunuzu hiç eksik etmeyen özel taban teknolojileri ile birleştirdiği suya dayanıklı dış astarlar ile artık çeşitli hava koşullarında özellikle şehir içi kullanımlarda deneyimleyen herkesin birinci tercihi olma yolunda zirveye tırmanıyor. Rahatlığına düşkün, özgürce hareket etmeyi seven ve tarzından ödün vermeyen, ama günün sürpriz yağışlarından da kendini korumak isteyen kişilerin şehir kullanımında en çok tercih ettiği ayakkabı markası şüphesiz Skechers’tır.

  Hayatınızın her alanında, her zaman kullanabileceğiniz su geçirmez ayakkabılara, suya dayanıklı ayakkabılara, kışlık ayakkabı modellerine, erkek ve kadın kar botlarına, çocuklar için kar botlarına ve yine su geçirmeyen çocuk ayakkabılarına ister water-repellent olsun, ister waterproof isterseniz de Gore-Tex olsun, kış mevsiminin vazgeçilmezi olan bot modellerine Sporborsasi.com adresinden ulaşabilir ve Asics, Salomon, Lowa, Merrell, Skechers ve daha birçok ünlü markanın koleksiyonlarını ve orijinal ürünlerini keyifle inceleyebilirsiniz. Geniş ürün yelpazemizden kendinize en uygun modeli ya da ürünü bulabilir ve uygun fiyatlarla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Spor Borsasında satılan ürünlerin tamamı orijinaldir ve Spor Borsası bu ürünlerin yetkili satıcısıdır.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadın Bot
J037282
₺6.079,99 KDV Dahil
₺7.599,99 KDV Dahil
Kadın Bot
J036308
₺5.519,99 KDV Dahil
₺6.899,99 KDV Dahil
Erkek Bot
J036243
₺5.519,99 KDV Dahil
₺6.899,99 KDV Dahil
Erkek Bot
J035791
₺5.519,99 KDV Dahil
₺6.899,99 KDV Dahil
Erkek Bot
L41383400
₺6.119,10 KDV Dahil
₺6.799,00 KDV Dahil
Bot
L40922000
₺5.039,10 KDV Dahil
₺5.599,00 KDV Dahil
Erkek Bot
L41294100
₺6.119,10 KDV Dahil
₺6.799,00 KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.