Voleybol
1201601-010
₺2.159,10 KDV Dahil
₺2.399,00 KDV Dahil
Voleybol
1201601-100
₺2.159,10 KDV Dahil
₺2.399,00 KDV Dahil

Voleybol

Voleybol, iki takım arasında oynanan ve topu rakip takımın sahasına atarak skor elde etmeye çalışılan bir takım oyunudur. Her iki takım 6 oyuncudan oluşur ve bu oyuncular topu rakip takımın sahasında yere düşürmeye çalışır. Eğer top rakip takımın sahasına girer takım topu yere düşürürse puan alınır. Oyun belirlenen saat boyunca genellikle 3 set oynanır.

Voleybol, dünya çapında birçok lig ve turnuva ile oynanmakta olan bir spor dalıdır. Ülkeler arasında düzenlenen milli takım müsabakaları da bulunur. Her yaştan ve cinsiyetten oyuncuya hitap eden bir spor dalıdır.

Ayrıca voleybol sağlığımız açısından da oldukça faydalı bir spor dalıdır. Fiziksel gelişimi destekler, vücut esnekliğini artırırken daha güçlü bir kemik yapısına sahip olmamızı sağlar. Sadece fiziksel gelişim değil voleybol oynamak büyük ölçüde stresi de önler. Genç yaştaki bireylerde sorumluluk almayı kolaylaştırır ve bir takım oyunu olduğundan sosyalleşmeyi kolaylaştırır. Aynı zamanda sık sık antrenman yapan ve beslenmesine dikkat eden sporcular daha kaliteli bir yaşam sürer.

Voleybol Ayakkkabısı

Voleybol bir takım sporu olduğundan ve bu sporu yaparken en sık yapılan aktiviteler koşma ve zıplama olduğundan vücudu rahat ettirip destekleyecek ayakkabılar tercih etmek önemlidir. Voleybol ayakkabıları da sizlerin rahat etmesi üzerine özel olarak tasarlanmıştır. Voleybol sporuyla ilgileniyorsanız kendinize uygun bir voleybol ayakkabısı seçmek sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Voleybol ayakkabıları sporcunun fiziksel açıdan ihtiyacı olan tüm desteği verme amacıyla tasarlanır. Bu sayede sırt, bel, ayak ve bacak ağrısı gibi fiziksel sorunlar yaşamazsınız.

Uygun voleybol ayakkabısı seçmek sağlığınıza olduğu kadar performansınıza da önemli ölçüde destek sağlar. İyi bir voleybol ayakkabısı kullanmak konforun yanında size daima optimum performansı sunmaktadır. Zıplarken ve koşarken dengenizi en iyi şekilde korur, gelişmiş teknolojilerin sağladığı destekle daha aktif ve yüksek performanslı bir maç deneyimi yaşarsınız. Ayrıca voleybol ayakkabısı, profesyonel ve amatör sporcuların olduğu gibi voleybol ile hobi olarak ilgilenen kişilerinde edinmesi gereken bir ayakkabıdır.

 

Voleybol Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Her spor ayakkabı da olduğu voleybol ayakkabıları da maç ayakkabıları ve antrenman ayakkabıları olarak ikiye ayrılmaktadır. Voleybol ayakkabıları, voleybol sporunun en önemli ekipmanıdır. Bu nedenle oldukça esnek ve dayanıklı yapıda olmaları önemlidir. Antrenman ayakkabıları maç ayakkabılarından farklı olarak ısınma ve kondisyon hareketleri sırasında da kullanılabilir bu sebeple farklı egzersiz türlerine de uyumludur. Maç ayakkabılarında ise ayakkabının ayağı oldukça etkili bir şekilde sarması performans açısından oldukça önemlidir. Maç sırasında kullanırken gevşeyen ve bollaşan ayakkabılar maç performansınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Ayağınıza tam oturmayan ayakkabılar bilek burkulması gibi kazalara da sebebiyet verebilir. Bu yüzden ayakkabınızın ayağınıza tam oturması bol veya dar gelmemesi gerekir. Ayağınızı sıkan voleybol ayakkabıları da bol gelen ayakkabılar kadar tehlikelidir. Ayağınızda nasır oluşumuna, maç sırasında aşırı darlık sebebiyle oluşan ağrı ve su toplamalarına hatta varis gibi rahatsızlıklara sebebiyet verir.

Voleybol Ayakkabısı Özellikleri

Voleybol ayakkabılarının özellikleri kullanacağınız zemine ve alana göre değişmektedir. Salon voleyboluna özel olarak üretilen ayakkabılar, kauçuk ya da silikon tabanlı olarak üretilirler. Bu sayede kayma olasılığının önüne geçilir ve olası kazalar büyük ölçüde önlenir. Antrenman için tasarlanan modellerde ise ortopedik iç tasarım kullanılır ve yaylanma etkisi artırılırken koşu, zıplama ve kardiyo gibi egzersizlerde maksimum performansa ulaşabilirsiniz.

Voleybol ayakkabılarında bulunması gereken en önemli özellik ise hava geçirgenliğine sahip kumaş teknolojisidir. Konforlu bir deneyim yaşamak herkes için oldukça önemlidir. Çünkü konforlu hissetmek performansınızı büyük ölçüde etkiler ve aksi durumda rahatsız hissetmek maça odaklanmanızı önler. Bu yüzden konforlu hissetmek önemlidir, maç boyunca sürekli hareket halinde olacağınız için ister istemez ayaklarınızda nem ve ter oluşumu gerçekleşir. Voleybol ayakkabılarında bunun önüne geçmek için nefes alan kumaş teknolojilerinden yararlanılır. Ayakkabınız file kumaşlar sayesinde gün boyu nefes alarak ayakkabının içinde oluşabilecek ter, kötü koku ve bakteri oluşumunu en aza indirir ve sizde maçlarınız sırasında terlemeyi sorun etmeden rahat bir şekilde oyuna devam edebilirsiniz.

Voleybol ayakkabılarınız iyi bir yastıklamaya da sahip olmalı, yastıklama aslında sadece voleybol için değil basketbol, futbol, koşu ve outdoor kategorilerinde yer alan ayakkabılar içinde oldukça önemlidir. Az önce bahsettiğimiz gibi iyi bir performansın en önemli sırrı kendinizi rahat ve konfor içinde hissetmenizdir. Rahat hissetmek maça çok daha iyi odaklanmanızı sağlar ve yastıklama da bunu size en iyi şekilde verir. Birçok marka ayakkabılarında kendi özel yastıklama teknolojisini kullanılır. Yastıklamanın başlıca amacı ayağınızı alacağı darbelerden maksimum seviyede korumaktır. Zeminden alacağınız darbeleri absorbe eden bu teknoloji çok daha konforlu hissetmenizi sağlarken günün sonunda çok daha az ağrı çekmenizi sağlar. Yastıklamaya sahip ayakkabılarda, ayakkabının kalıbı ayağınıza göre şekil alır ve sizi kısıtlamadan çok daha rahat hareket etmenizi sağlar.

Ayrıca seçtiğiniz ayakkabı hafif olmalıdır, ağır ayakkabılar maç sırasında belirli bir zamandan sonra rahatsızlık verip sizi yorabilir ve hareketleriniz bu nedenle ağırlaşabilir. Maksimum performansı gösterebilmek ve sağlığınızı korumak için yapmanız gereken en önemli seçim konforlu hissedeceğiniz bir ayakkabı tercih etmektir.

Asics Voleybol Ayakkabıları

Asics, voleybol ayakkabıları konusunda da diğer kategorilerde olduğu gibi oldukça tanınmış bir markadır. Birçok profesyonel sporcu tarafından tercih edilen marka kullanıcılardan gelen geri dönüşleri dikkate alarak her seferinde ihtiyaçlara en uygun ayakkabıları üretir. Asics voleybol ayakkabıları genellikle yüksek kaliteli malzemelerden üretilir ve performans odaklı özellikler sunar. Asics voleybol ayakkabıları oldukça kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sunar.

Asics voleybol ayakkabılarında sembolleşmiş tamponlama teknolojisi olan Gel Teknolojisini oldukça sık kullanır. Yastıklama sağlayan Gel, yüksek etkili sıçramaları absorbe ederek ayak konforunu artırır. Zeminden gelen darbeleri yastıklayarak en az şekilde hissetmenizi sağlayan Gel, gün sonuna kadar konforu hissetmenizi sağlar ve ağrıların önüne geçer. Gel teknolojisi ile uyumlu bir şekilde çalışan Trusstic System, ayakkabının orta tabanında yer alır ve ayaklarınızı desteklerken esnekliği sağlar. Bu sistem sayesinde ayakkabının hızlı hareketlerde stabil kalmasını ve güçlü zemin teması sağlamasını sağlar.

Asics, voleybol ayakkabılarında genellikle nefes alabilir kumaşlar kullanmaya oldukça önem verir.   Ayakkabının üst kısmında hava geçirecek deliklere sahip kumaşlar kullanılır ve bu sayede ayakkabının içinde ter, kötü koku ve bakteri oluşumları engellenir. Taban kısmında da AHAR Teknolojisini kullanan Asics oldukça başarılı ve sağlam dış tabanlar elde eder. Bu taban teknolojisine sahip ayakkabılarda tabanın aşınmasına karşı dirençli bir kauçuk malzeme kullanılır. Bu sayede ayakkabınız çok daha uzun ömürlü bir kullanıma sahip olur.

Mizuno Voleybol Ayakkabıları

Mizuno markası, voleybol ayakkabıları ile bilinen ve bu alanda oldukça yüksek performansa sahip olan ayakkabılar üretmektedir. Voleybol oyuncuları arasında oldukça popüler olan marka, performans, dayanıklılık ve konfor açısından yüksek standartlara sahiptir. Mizuno voleybol ayakkabıları elinize ilk aldığınızda hissedeceğiniz kadar hafiftir çünkü voleybol oyuncuları için hafif ayakkabılar sıçrama ve koşma açısından oldukça önemlidir.

Mizuno voleybol ayakkabılarında yastıklamaya da oldukça önem verilir. Bu sebeple voleybol ayakkabılarında çeşitli yastıklama teknolojileri kullanılır. Yastıklama teknolojisi, yüksek etkili sıçramaları absorbe etmeye ve aynı zamanda ayakları rahat ve destekli tutmaya yardımcı olur. Ayağı zeminden ve diğer dış etkenlerden alacağı darbelere karşı korur.  Mizuno, dediğimiz gibi çeşitli yastıklama teknolojilerini ayakkabılarında kullanır. Bunlardan en bilineni Wave Teknolojisidir. Mizuno’nun ünlü Wave teknolojisi, tabanda bulunan dalgalı bir plaka ile karakterize edilir. Bu plaka, yüksek etkili sıçramaları absorbe ederken aynı zamanda ayaklarda stabilite sağlar. Bu teknoloji ayakkabıya dinamik bir yastıklama ve destek sağlar. Wave teknolojisinin yanı sıra kullanılan Mizuno Intercool teknolojisi ayakkabının içindeki hava akışını optimize ederek ayakların kuru ve serin kalmasını sağlar. Terin uzaklaştırılmasını sağlayan bu teknoloji oyuncunun konforunu artırır. SR Touch ve DynamotionFit gibi teknolojileri de ayakkabılarına entegre eden marka tamamen kullanıcı odaklı bir ayakkabı üretir. SR Touch teknolojiisi, ayakkabının orta tabanında bulunarak enerji dönüşümü sağlar. DynamotionFit ise ayakkabının üzerinde kullanılan esnek ve ayak hareketlerini taklit eden kumaş teknolojisinin adıdır. Ayak hareketlerini kısıtlamayan bu kumaş hareket etmeyi çok daha kolay hale getirir.

Erkek Voleybol Ayakkabısı Modelleri

Erkek voleybol ayakkabıları, voleybol oyuncularının performanslarını optimize etmek, güvenliklerini sağlamak ve sağlıklarını korumak amacıyla özel olarak tasarlanmış ayakkabılardır. Bu ayakkabılar, sporcuların daha rahat zıplaması, daha hızlı koşması ve ani hareketlerde dengelerini koruması için özel olarak üretilir. Oldukça hafif olan bu ayakkabılar, ani yön değiştirmelerde, zıplama ve koşma esnasında ayakta ağırlık yapmaz ve dengenizi korumanıza yardımcı olur. Ayrıca, voleybol oyununun gerektirdiği hız ve çeviklik için özel taban yapılarına sahip olan bu ayakkabılar, oyuncuların saha içinde daha verimli bir şekilde hareket etmelerine olanak tanır. Bu özellikler, erkek voleybolcuların saha performanslarını en üst düzeye çıkarmak için önemli bir rol oynar.

Voleybol Ayakkabısı Nasıl Temizlenir?

Voleybol ayakkabılarınızı temizlerken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bu faktörlere dikkat etmek ayakkabınızı çok daha uzun yıllar kullanmanızı sağlar. Dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

  • Ayakkabılarınızı sıcak su yardımı ile makine kullanmadan eliniz ile temizlemelisiniz.
  • Ayakkabılarınız çamurlu ise temizleme sırasında sabun kullanmalısınız.
  • Temizlik sırasında orta taban çıkarılabiliyorsa, çıkarıp öyle temizlemelisiniz.
  • Ayakkabılarınızı temizlerken orta sertlikte bir fırça tercih etmeniz lekeleri çok daha rahat çıkarmanızı sağlar.
  • Ayakkabılarınızı temizledikten sonra bir bez yardımı ile kalan fazla suyun emilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu adımlara dikkat etmek ayakkabınızı çok daha uzun süre kullanmanıza ve her zaman ilk günkü gibi kalmasına yardımcı olacaktır. Ayakkabılarınızı düzenli aralıklarla bu adımlara uyarak temizleyebilir hatta bir adet Ayakkabı Bakım ürünü edinerek bu işi çok daha kolay hale getirebilirsiniz.

Sporborsasi.com adresinde, Asics, Mizuno, UHLSport ve Joma gibi ünlü markaların voleybol ayakkabılarını bulabilirsiniz. Kendinize en uygun modeli seçerek alışverişinizi hızla ve güvenle tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, sitemizde yalnızca voleybol ayakkabıları değil, aynı zamanda voleybol topları, voleybol dizlikleri, voleybol fileleri ve daha birçok ekipman çeşidini de kolayca bulabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ve kaliteli markaların ürünleriyle, spor ihtiyaçlarınıza uygun ekipmanları Sporborsasi.com'da bulabilir ve online alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.